Wiedza

Filtry powietrza, kabinowe, paliwa i oleju PURRO. Dlaczego są ważne i trzeba je wymieniać?

Filtry powietrza, kabinowe, paliwa i oleju PURRO. Dlaczego są ważne i trzeba je wymieniać?

W każdym pojeździe filtry to kluczowe elementy z punktu widzenia trwałości i komfortu obsługi. Dlaczego warto wybrać PURRO?

 

 

Filtr powietrza

 

Filtr powietrza to element zapobiegający przedostawaniu się zanieczyszczeń do komory spalania silnika. Jego prawidłowa praca ogranicza przedostawanie się różnych ciał, drobin czy elementów obcych mogących powodować przyspieszone zużycie, np. gładzi cylindrowych i pierścieni, bądź uszkodzenia mechaniczne, np. zgniecenie zaworów, tłoków itp.

 

Oprócz zdolności do zatrzymywania zanieczyszczeń, dobre filtry powietrza, takie jak PURRO, powinny mieć odpowiednią przepuszczalność, co ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia uzyskania prawidłowej pracy i osiągów silnika. Filtry powietrza w zależności od przeznaczenia mogą być zbudowane z różnych materiałów i w różny sposób, mogą być jedno- lub wielorazowe. Ich wspólną cechą jest obsługa określona w interwałach serwisowych samochodu. I tak, w zależności od marki, modelu czy przeznaczenia pojazdu, filtry powietrza podlegają cyklicznej wymianie lub czyszczeniu. Zużyte filtry najlepiej wymienić na sprawdzone produkty PURRO. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

 

Tylko stosowanie odpowiednich, sprawdzonych filtrów powietrza PURRO zapewni Twojemu pojazdowi sprawną, bezawaryjną i wydajną eksploatację oraz maksymalne osiągi przy możliwie najniższym zużyciu paliwa.

filtr powietrza Purro

Filtr kabinowy

 

Dobry, nowoczesny filtr kabinowy, np. PURRO, zatrzymuje kurz i wszelkie drobne ciała przedostające się do kabiny samochodu, co ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia komfortu i zdrowia pasażerów pojazdu. Szczególnie w warunkach dużej wilgotności – deszcze, topniejący śnieg i rosnące temperatury sprawiają, że warto przyspieszyć jego wymianę. Dlaczego?

 

Duża wilgotność warstw filtrujących i wzrastająca temperatura otoczenia sprzyjają rozwojowi grzybów, pleśni i drobnoustrojów, szczególnie przy stosowaniu najtańszych filtrów akcesoryjnych – powietrze z taką zawartością dostarczone do wnętrza pojazdu z pewnością będzie miało negatywny wpływ na samopoczucie użytkowników auta.

filtr kabiny Purro

Filtr paliwa

 

Najważniejszą funkcją filtra paliwa jest ochrona układu zasilania i komory spalania przed zanieczyszczeniami mogącymi przedostać się w paliwie. W zależności od warunków pracy silnika, filtr musi być wystarczająco skuteczny, aby zatrzymać zanieczyszczenia, ale i nie ograniczać przepustowości układu zasilania. W przeciwnym razie nasz silnik nie otrzyma wystarczającej dawki paliwa, a w konsekwencji nie osiągnie pełnej mocy, co zdarza się w przypadku wyboru najtańszych filtrów akcesoryjnych. Filtry PURRO zapewniają maksymalną przepustowość przy wyjątkowo skutecznym filtrowaniu paliwa.

filtr paliwa Purro

Filtr oleju

 

Dobry filtr oleju to jeden z najważniejszych elementów zapewniających długotrwałą i bezawaryjną pracę silnika. Jego głównym zadaniem jest filtracja czynnika smarującego silnik; nie wszyscy użytkownicy zdają sobie sprawę, że jedną z funkcji oleju silnikowego, oprócz smarowania i przejmowania ciepła z jednostki napędowej jest również odbieranie zanieczyszczeń.

 

Dlatego trudno sobie wyobrazić, jakie zagrożenia stwarza nieprawidłowa filtracja czynnika smarującego poprzez zaniechanie wymian lub korzystanie z najtańszych, niesprawdzonych producentów części. Przedostawanie się opiłków metali czy całego „brudu” osadzającego się w misce olejowej w miejsca takie, jak panewki wału korbowego, łożyska wałków rozrządu czy sworznie cylindrowe mogą znacznie przyspieszyć zużycie silnika lub doprowadzić do kosztownego remontu. Tylko dobry, sprawdzony filtr oleju zagwarantuje bezproblemową i skuteczną eksploatację silnika dzięki odpowiedniej czystości czynnika smarującego.

filtr oleju Purro

Dlaczego warto wybrać PURRO?

 

Filtry PURRO podlegają rygorystycznej kontroli laboratoryjnej przy użyciu najnowocześniejszych i najdokładniejszych narzędzi. Ich produkcja odbywa się w najlepszych europejskich, wysoce zautomatyzowanych fabrykach, wykorzystujących zaawansowane technologie i przy rygorystycznych normach kontroli jakości. Wszystkie partie dostarczonych produktów są znakowane, co umożliwia lepszy nadzór nad procesem produkcyjnym i pewność, że do rąk klientów trafia oryginalny produkt PURRO.

 

Nadrzędną wartością marki jest nie tylko dbałość o najlepszą, możliwą pracę podzespołów pojazdu, ale przede wszystkim o zdrowie użytkownika – dzięki PURRO wnętrze każdego samochodu będzie strefą wolną od zanieczyszczeń, bakterii i pleśni.